четвер, 30 січня 2020 р.

Батькам корисно знати

 Пам’ятка для батьків
Не поспішайте задовольняти бажання дитини.
Не намагайтеся виконувати за сина чи доньку будь-яку справу.
Давайте дитині постійні доручення, стежте за їх виконанням.
Навчіться вислуховувати свою дитину, бути терплячими, не поспішайте закінчувати за неї фрази, не перебивайте не підганяйте.
Не нав’язуйте дитині своєї волі, краще аргументовано доведіть, що так буде краще.
Привчайте дитину аргументувати свої вчинки: пропонуйте їй щоразу замислюватися над тим, що вона хоче робити або що робить.
Спонукайте дитину пізнавати довкілля.
Створіть навколо маляти безпечні умови перебування та пізнання.
Пояснюйте дитині зрозумілою мовою, але без сюсюкання та зайвого спрощення, призначення та корисність різних речей, правила користування ними.
Вчасно привчайте дитину до самообслуговування: щоб не викликати протидії вашим домаганням, продумайте ігрові форми, зацікавлюйте, заохочуйте гарними словами, авансуйте її зусилля.
З найменшого віку привчайте шанувати й любити своїх батьків, бабусь і дідусів, братиків та сестричок; не допускайте їх самоствердження за рахунок інших.
 Поважайте свою дитину, не принижуйте її гідності брутальними словами, глузуванням з її незграбності та невмілості, фізичними покараннями.
 Пам’ятайте: прикладом для дитини є її батьки.
Любіть дитину не сліпою, а мудрою любов’ю, яка допоможе їй вирости гарною людиною, вдячною вам і здатною до самореалізації в різних життєвих умовах.

Немає коментарів:

Дописати коментар