неділя, 19 березня 2023 р.

Поради батькам


 

«Квітка здоров’я» валеохвилинка з дітьми середнього віку

 Мета. Розвивати  мислення, мовлення, пам’ять, увагу. Виховувати бажання піклуватися про свого здоровя. Закріпити знання дітей про основні органи чуття людини: слух, зір, нюх, смак та їх функції; вміння впізнавати фрукти на смак. Формувати знання про збереження органів чуття.

 Обладнання: скриня,  квітка Здоров’я, конверти із завданнями та пелюстками (5 шт.), тарілка  з фруктами; склянка з водою, папір; загадки, музичний супровід, дид.гра «Що корисно, що шкідливо».

                                                       Хід заняття

Вихователь пропонує дітям стати в коло і привітатися один з одним.

Психогімнастика

« Передай вітання по колу» (діти торкаються один одного за руки і з посмішкою вітаються: «Привіт»).

- Ось і моя посмішка з вітанням повернулася до мене.

(Чути стукіт в двері)

-Діти, хто ж це до нас поспішає?? (лікар Айболить).

-Добрий день лікарю Айболить?

-Добрий день діти, я добрий лікар Айболить, той що під деревом сидить і лікує всіх звірят.

вівторок, 14 березня 2023 р.

«Маленькі дослідники» інтегроване з елементами пошуково-дослідницької діяльності, середня група

 Мета.  Розвивати мислення, мовлення, увагу, дрібну моторику, інтерес дітей до дослідницької діяльності. Виховувати допитливість, спостережливість, дбайливе ставлення до природних ресурсів. Формувати  уявлення  дітей про виробництво паперу і його властивості  (м’який, тонкий, товстий, міцний), через  дослідницько – експерементальну діяльність. Вчити дітей робити висновки , висловлювати власну думку. Збагатити активний  словник дітей  назвами предметів, їх якостей, властивостей. Залучати дітей до активної  діяльності, проявляти творчість та акуратність в роботі.

Матеріал: посилка з паперовими предметами,  відео про папір, серветки, альбомний папір, картон ( на кожну дитину); вироби з паперу ( квітка); ємкості з водою, баранчик з паперу.

                                               Хід заняття

 І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

-Доброго ранку! Давайте привітаємось з гостями і подаруємо їм свою посмішку. Ми раді вітати всіх у нашій групі!  Але  хтось  ще до нас поспішає ( стукіт в двері)

ІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА

Курєр доставив нам посилку

 -Діти, можливо, хтось  з вас щось замовляв? Адресу не переплутали? (Перевіряємо) Від кого?

Ось від кого, тут є фото. Так, це -  Фіксики! Вони  нам щось приготували . Ну що ж ви хочете погратися з Фіксиками?  Починаємо!

-Як ви думаєте, що в посилці? (міркування дітей) Хочете побачити?

пʼятниця, 10 березня 2023 р.

«Що робити, якщо діти постійно шумлять у групі»

                                       Консультація- міркування для вихователів

  Перша реакція вихователя на галас дітей – зауваження, десята – крик. Але чи доцільно взагалі сварити дітей за шум у групі? 

Діти в групі часто галасують так, що в кінці дня у вихователів болить голова, а горло втомилося від повторів: «Тихіше, тихіше, не кричіть». Щоб зрозуміти, коли боротися з шумом у групі, а коли його дозволяти, розгляньте поширені причини шуму та дізнайтеся, чому голосне спілкування може бути корисним для дошкільників.

субота, 4 березня 2023 р.

Мої досягнення

Розмістила матеріали занять на сайті «Всеосвіта»:

«Маленькі дослідники» (інтегроване з елементами пошуково-дослідницької діяльності)

«Знавці транспорту» (заняття з ознайомлення з довкіллям з пріоритетом мовленнєвих завдань)

«Як вітер осінь малював» (інтегроване заняття з зображувальної діяльності з використанням нетрадиційних технік «кляксографія»)





 

четвер, 23 лютого 2023 р.

«Як шукали рукавичку» Гра - квест для дітей середньої групи

Мета. Розвивати пізнавальну активність, зв’язне мовлення, логічне мислення, уяву, дрібну моторику. Виховувати   інтерес  до казок, бажання творити добро. Закріпити знання дітей про характерні ознаки зими; про диких тварин і їх житло; лічбу в межах 4, поняття «більше», «менше», «високий-нижчий-найнижчий». Спонукати дітей правильно вживати слова відповідно до ситуації; інтонаційно передавати мову героїв твору та імітувати їхні рухи. Збагачувати словник дітей образними поетично-художніми виразами (мишка- шкряботушка, жабка-скрекотушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, вовчик-братик, кабан-іклаи, ведмідь-набрід);

 Обладнання:  куточок лісу, рукавичка, квасоля, кукурудза, корзинка  з лози, 4 морквини, 1 капустина, , пеньок, дид. гра «Знайди домівку», наголівники .

                                                  Хід заняття

І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

У нас сьогодні ніби свято,

Гостей зібралося багато.

А ну ж на мене подивіться

І веселенько усміхніться.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

ІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА

(чути звук заметілі)

-Звуки якої пори року ми чуємо?(зими) Давайте відтворимо їх. 

- Яка зима?(біла, сніжна, холодна, морозна, люта, весела..)

Сюрпризний момент.

З-за  ширми виглядає собака:  «Гав гав гав»

-Що трапилось песику?

-Дідусь загубив рукавичку, і попросив мене її відшукати. А я шукав її і не знайшов.

-Песику, а давай ми тобі допоможемо.

- Допоможіть.

-Як називається казка, в якій дідусь загубив рукавичку? А де ж він її загубив? (У лісі.)

-Ну що ж, вирушаємо до лісу. Але спочатку давайте пригадаємо, у казці хто перший знайшов рукавичку? (Мишка),  можливо рукавичка у неї, рушаємо шукати мишку.